Ogłoszenia duszpasterskie VIII N-dz. Zwykła 3 III 2019r

           1. W dzisiejszą N-dz VIII zwykłą i I miesiąca – adoracyjną – porządek Mszy św. planowy w naszej Parafii normalny oraz o godz. 14.00 będzie Msza św. pogrzebowa za śp. Adama Wołoszyna. Ciało zostanie wystawione w kościele o godz. 13.00. Po Mszy o godz. 8.00 do Sumy adoracja, a po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

        2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 17.00

-Jutro – Święto – Św. Kazimierza Królewicza. Od godz. 18.00 zajęcia sportowe dla ministrantów na hali. 

-We wtorek – po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.

 W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki   i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

W Środę popielcową w naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.00. Na wyjazdach: Brzeziny i Chyże- 15.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie popiołem. W środę Po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Tego dnia, odbędzie się też pogrzeb ś.p. Marii Jurczak. Ciało zmarłej będzie wystawione w kościele od 11.00. Msza pogrzebowa o 13.00.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.  Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, by byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (kan. 1252).
Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu  jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

W czwartek przypada I czwartek miesiąca; po Mszy św., zbiórka dla ministrantów ze szkoły podstawowej. 

W piątki Wielkiego Postu– Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach!

         -W piątek-Droga Krzyżowa w Chyżach i w Brzezinach o 15.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa – o 17.00 i po zakończeniu Msza św.

 

                       4.W najbliższą N-dz I Wielkiego Postu – porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny.  Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. Gorzkie Żale.

 

             5.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne

                 rodziny z kolejki.

6. ·Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. Jest w niej relacja z wizyty Katolickiego Radia Zamość w naszej parafii.