V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

 

1.W dzisiejszą Niedzielę -N-dz. – V Wielkanocną z inicjatywy MIWA Polska modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg. Porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny.
2. Jutro przypada Dzień Imienin naszego Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka – pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

3. We wtorek – rozpoczynamy miesiąc maj w którym wielbimy Boga przez pośrednictwo Matki Najświętszej śpiewem litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta po Sumie. Zachęcamy do licznego udziału!
4. W środę – Wsp. Św. Atanazego bp dK – o godz. 17.00 Msza św. na cmentarzu – przed odpustem w intencji naszych zmarłych. Po Mszy św. przy grobach kapłanów – nabożeństwo majowe i dalej indywidualnie nawiedzimy groby naszych bliskich. Zapraszamy! W środę przy Urzędzie Gminy o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość podniesienia Flagi Państwowej. Wystąpią również: Orkiestra Strażacka z Lubyczy Królewskiej, Harcerze z Bełżca z 23 Drużyny Harcerskiej ,,Ekoharce” i 3 Drużyny ,,Ekoludki”. Będą rozdawane Flagi Polski w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

5.W czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski – W Naszej Parafii Odpust – Msze św. w kościele parafialnym: rano – 8.00, Suma odpustowa w intencji wszystkich Parafian i Gości o godz. 12.00, będzie to także msza święta imieninowa księdza Proboszcza Stanisława, i poprzez życzenia oraz obecność na Eucharystii będziemy mogli wyrazić mu naszą wdzięczność. Msza św. wieczorna o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny – 8.00, Chyże i Żyłka – 10.00. Jest to dzień modlitwy za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji jak też Święto narodowe Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
6.W czwartek -pierwszy czwartek miesiąca .
7. W poniedziałek i piątek o godz.16.30 próba dzieci I-komunijnych. W poniedziałek po Mszy św. zebranie z rodzicami dzieci komunii rocznicowej.
8.W piątek – Wsp. Św. Floriana, m – jest to patronalne Święto Strażaków, którzy uczczą swego Patrona w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 Zapraszamy! Jest to również pierwszy piątek m-ca – chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź w Chyżach i Brzezinach od 16.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30, o 18.00 Msza św. po której będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja do 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
9. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca.
10. W najbliższą N-dz. VI wielkanocną i I miesiąca – Porządek Mszy św. normalny z wyjątkiem Brzezin – tam Msza św. o godz. 8.00. Taca na nasze WSD. Po Mszy św. o godz.8.00 do Sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych.
11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w tym tygodniu w środę na godz. 18.30 prosimy następne rodziny z kolejki.
12. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę