VI Niedziela zwykła 11.02.2018

1. W dzisiejszą N-dz. -VI zwykłą- przypada wspomnienie N.M.P. z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Taca na WSD.

2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 17.00

-We wtorek – po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
– W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, by byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (kan. 1252).
Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
W piątki Wielkiego Postu- Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.00, a w niedziele Gorzkie Żale po Sumie. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach!

3. W Środę popielcową w naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym o godz.
8.00 i 17.00. Na wyjazdach: Brzeziny i Chyże- 15.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie popiołem.
-W piątek-Droga Krzyżowa w Chyżach i w Brzezinach o 15.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa – o 17.00 i po zakończeniu Msza św.

4. W najbliższą N-dz. I Wielkiego Postu – porządek mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. Gorzkie Żale.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne
rodziny z kolejki.
6. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.