XXX Niedziela zwykła 29.10.2017

  1. W dzisiejszą N-dz.-XXX zw. obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszej parafii porządek Mszy św. normalny. Taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne.
  2. W najbliższym tygodniu:

– We wtorek — kończymy Nabożeństwa różańcowe. Po Mszy św. nowenna do św. Antoniego.

-W środę- Uroczystość Wszystkich Świętych w Naszej Parafii. Msze św. o godz. 8.00, suma o 11.30 i o godz. 14.00 po której wyruszy procesja na nasz cmentarz parafialny. W pięciu stacjach na cmentarzu będziemy modlili się za naszych zmarłych. Wieczornej Mszy św. już nie będzie. Na wyjazdach w Brzezinach o godz.8.00, w Chyżach i Żyłce Msze św. o godz 10.00.

-W czwartek -1 czwartek miesiąca i Dzień Zaduszny-czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: w kościele parafialnym Msze św. o godz.8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 17.00. W Brzezinach o godz. 10.00 i w Chyżach Msza św. o godz. 14.00 po, której wyruszy procesja na cmentarz w Chyżach i w 5 stacjach będziemy modlili się za zmarłych tam spoczywających.

-W piątek-I piątek miesiąca- chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 16.30, o 17.00 wypominki i różaniec, po zakończeniu Msza św. po której będzie wystawienie N. Sakramentu, Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 21.00, którą zakończymy apelem jasnogórskim.

-W sobotę -Wsp. Św. Karola Boromeusza b. i I sobota miesiąca. W ramach przygotowania na Msze św. zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. W Suścu o godz. 17.00 odbędą się „Zaduszki Strażackie” – będziemy modlili się za zmarłych Strażaków naszego Powiatu.

  1. W najbliższą N-dz-1 miesiąca, adoracyjną – w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30. i Msza św. popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach:- Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 do sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po sumie wypominki i zmiana tajemnic różańcowych. W Żyłce o godz. 7.00 będzie dodatkowa Msza św. w int. Myśliwych koła „Bażant” z racji wsp. Św. Huberta – Patrona Myśliwych.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i jutro na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki.
  1. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę
  2. W kościele są rozłożone kartki wypominkowe. Po wypełnieniu można je składać. Za zmarłych, których imiona wypiszemy na kartkach wypominkowych będziemy się modlili przez cały listopad wspominając ich imiennie przed Mszą św., ofiarując za nich cząstkę różańca świętego. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i odpustów zyskiwanych w ich intencji (od 1-8 listopada odpust zupełny- w pozostałe dni odpust cząstkowy pod zwykłymi warunkami). Wypominki za zmarłych będą w dni powszednie o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św. a w niedziele i święta po sumie.
  3. Przy cmentarzu będą przygotowane parkingi. Prosimy, by samochodów nie parkować na głównej drodze prowadzącej do cmentarza, którą pójdziemy z procesją.