Ogłoszenia duszpasterskie - 15 maja 2022

1. W dzisiejszą niedzielę – V wielkanocną w naszej parafii Uroczystość I- komunijna. Msze św. w kościele parafialnym: poranna o -8.00, w intencji dzieci I- komunijnych o -10.00 i popołudniowa o 16.00 – po tej Mszy św. nabożeństwo majowe. Na wyjazdach: Brzeziny o -8.00, Żyłka o -9.00 i Chyże o -12.00.

2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu nabożeństwa majowe. Dzieci I-komunijne rozpoczynają ,,biały tydzień”.
-Jutro – Święto Św. Andrzeja Boboli, prez. m.- patrona Polski.
– We wtorek o 20.00 dodatkowa Msza święta o pokój na Ukrainie. Po niej również nowenna do św. Antoniego.
-W środę nasza szkoła podstawowa będzie świętować kolejną rocznicę nadania jej imienia św. Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą w naszym kościele o godz. 9.00.
Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy świętej wieczornej, ok. 18.50.

3. W najbliższą niedzielę – VI Wielkanocną – porządek Mszy św. normalny. Bełżec: 8.00, 11.30, 16.00. Chyże i Żyłka – 10.00, Brzeziny 12.00.

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci I komunijnych oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej i w najbliższą sobotę na 9.00 prosimy Wiolettę Głaz, Stanisława Obirka, Jolantę Zaborniak, Janinę Rudzińską, Marię Pizun, Alicję Kuśmierczak, Zdzisławę Pizun, Danutę Zielińską, Zbigniewa Pępiaka, Marię Przednowek, Aleksandrę Nowicką, Krystynę Głaz, Wiesławę Pizun.

5. Bóg zapłać Rodzicom bierzmowanych za ofiarę na kościół – 2000zł. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół – bezimienna – 400zł, 100zł, i 200zł.

6.Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji organizuje z okazji Dnia Dziecka radosne spotkanie integracyjne dla rodziców i dzieci we Wróblowce k. Lublina, w sobotę 28 maja. Szczegóły poniżej.

7. OGŁOSZENIE WÓJTA
Wójt Gminy Bełżec informuje, że w dniu 23 maja 2022 r. o godzinie 18:00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy dotyczące budowy linii kolejowej Nr 56 Wólka Orłowska-Zamość-Tomaszów Lubelski-Bełżec. Głównym celem konsultacji społecznych jest informowanie jednostek samorządu terytorialnego oraz mieszkańców gmin o zakresie planowanej inwestycji, w szczególności o planowanych wariantach przebiegu linii kolejowej.
Władze Gminy stanowczo sprzeciwiają się realizacji tej inwestycji w planowanym przebiegu przedstawionym przez firmę sporządzającą studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe ze względu na to, że zaproponowane warianty przebiegu przedmiotowej linii kolejowej są bardzo niekorzystne dla całej społeczności Gminy Bełżec.
Dlatego prosi się mieszkańców Gminy Bełżec o liczne przybycie na to spotkanie, aby móc wyrazić swoje zdanie na temat przebiegu planowanej linii kolejowej.

Ogłoszenia z poprzednich niedziel: