Nowenna do Ducha Świętego w KSM w Bełżcu

Trwamy w okresie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w wyjątkowym, a zarazem smutnym czasie pandemii koronawirusa.???? Tym bardziej trzeba nam teraz z mocą prosić Boga, aby posłał swojemu Kościołowi, a wobec tego wszystkim nam swojego Ducha Pocieszyciela, który napełni nas nadzieją i otuchą.
 
W trud 9-dniowej, ufnej modlitwy do Ducha Świętego włączyła się z dużym zaangażowaniem młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w Bełżcu. Podjęli oni modlitwę za siebie nawzajem, powierzając jedną konkretną osobę ze swojego grona, a szczególnie maturzystów oraz ósmoklasistów, bezpośrednio przygotowujących się w tym nadzwyczajnym czasie do egzaminów maturalnych oraz wieńczących szkołę podstawową.
 
Jak mówi Ewelina Kuryło, prezes oddziału KSM w Bełżcu:
???? „Ten sposób odmawiania Nowenny jest dobrym pomysłem, ponieważ przez modlitwę za siebie nawzajem możemy się do siebie zbliżyć pomimo kwarantanny. Modląc się za kogoś uczymy się empatii oraz prosimy o oświecenie przez Ducha Świętego, które jest bardzo potrzebne nam wszystkim, szczególnie maturzystom i ósmoklasistom. Również miło jest żyć z wiedzą, że ktoś wspomina nas w swojej rozmowie z Panem Bogiem”.????
 
Wierzymy, że ta modlitwa przyniesie nie tylko owoce w postaci dobrych wyników egzaminów, ale przede wszystkim zbliży nas do siebie, wydając piękny owoc braterstwa i jedności.