Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 15 IX 2019 r.

1.W dzisiejszą N-dz – XXIV zw. rozpoczyna się Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.W naszej parafii porządek Mszy św. normalny. Brzeziny – 8.00. Dzisiaj, o 17.30 na placu kościelnym ognisko dla ministrantów i naszej grupy młodzieżowej. Na sumie Msza św. w intencji par, świętujących 50-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa. Dzisiejsza n-dz jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów- zwłaszcza katolickich a w kościołach naszej Diecezji ofiarami do puszek wespieramy nasze KRZ.

2.W najbliższym tygodniu  Msze św. o godz. 18.00

-Jutro-Wsp. Św. Męczenników Korneliusza i Cypriana bp.- po Mszy św. zajęcia sportowe dla ministrantów na hali.

-We wtorek -Przypada rocznica wkroczenia wojsk rosyjskich na terytorium naszej Ojczyzny oraz w tych dniach rocznica bitwy pod Bełżcem z tej też racji o godz. 18.00 przy kaplicy NSPJ i pomniku poległych będzie Msza św. za Ojczyznę i Poległych, na którą zapraszamy. Mszy św. wieczornej w kościele już nie będzie. Po Mszy św.przy pomniku również Nowenna do św. Antoniego. Msza św. w kościele parafialnym będzie tego dnia o 16.00.

-We środę – Święto Św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na uroczystą Mszę św. o godz. 18, podczas której będziemy modlili się w ich intencji.

-W piątek – Wsp. śś. mm. Andrzeja Kim Taegon, prez., Pawła Chong Hasanng i Towarzyszy, po Mszy św. spotkanie dla młodzieży na plebanii.

-W sobotę – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. W najbliższą N-dz – XXV zw. W kościele parafialnym porządek Mszy św. normalny. Na wyjazdach: Brzeziny o godz. 8.00, Chyże i Żyłka o godz. 10.00. Po Mszy św. o godz.11.30 zebranie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.   W Pizunach uroczystości odpustowe ku czci – Bł. Bernardyny Jabłońskiej. O godz. 13.00 Droga światła z kościoła parafialnego w Łukawicy do domu Modlitwy w Pizunach, o 14.30 modlitwa w intencjach dziękczynno-błagalnych za wstawiennictwem bł. Siostry Bernardyny i o godz. 15.00 uroczysta Suma odpustowa. Siostry zapraszają do udziału! Z naszej parafii planujemy wyruszyć na te uroczystości w pieszej pielgrzymce. Zbiórka przy naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 i następnie wyruszymy przez Brzeziny i Chlewiska, by w Łukawicy, ok. 13.00 połączyć się z uczestnikami Drogi Światła.

Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów dziś o 17.00 w naszym kościele.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do przygotowania kościoła prosimy kolejne osoby z kolejki.