Brązowy medal naszych ministrantów na Mistrzostwach Polski!

1 i 2 maja 2019 r. reprezentacja naszych lektorów zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce halowej o puchar KnC, rozgrywanych w Skierniewicach i Sochaczewie.

1 maja, zanim usłyszeliśmy pierwszy gwizdek, wraz z innymi uczestnikami turnieju, wzięliśmy udział we Mszy św. w kościele NSPJ w Skierniewicach, której przewodniczył Pasterz diecezji łowickiej, Ks. Bp Andrzej Dziuba.

Pierwszego dnia turnieju, w fazie grupowej nasi reprezentanci pokonali par. MB Łaskawej w Chmielniku (diec. rzeszowska) 4:1. Triumfowali także w meczu z par. św. Barnaby Apostoła w Warszawie, odnosząc zwycięstwo wynikiem 2:1. Z kolei, nasi parafianie zremisowali z par. MB Szkaplerznej w Imielinie (diec. katowicka) 3:3 oraz z par. Chwaszczyno (arch. gdańska) 2:2.

W dniu finałów, w fazie pucharowej nasza reprezentacja ponownie pokonała parafię z Imielina, następnie pewnie pokonali ministrantów z Łańcuta. Dopiero w półfinale, po bardzo zaciętym meczu, w rzutach karnych ulegli ubiegłorocznym wicemistrzom Polski, a późniejszym triumfatorom tegorocznego turnieju – reprezentacji lektorów z Mikołowa na Śląsku.

W meczu o trzecie miejsce, nasi lektorzy pewnie pokonali gospodarzy z par. Bednary (diec. łowicka) i zdobyli brązowe medale.

Gratulujemy wspaniałego wyniku naszym reprezentantom, dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i dobroczyńcom, zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich, którzy wsparli nasz wyjazd w niedzielę 26 maja do kaplicy w Żyłce na godz. 10.00. 🙂