Doroczny odpust parafialny

Coroczna uroczystość odpustowa zgromadziła 3 maja wielu naszych Parafian oraz miłych Gości. Południowej sumie przewodniczył i homilię wygłosił ks. Kan. Tadeusz Czuk, proboszcz par. MB Różańcowej i Aniołów Stróżów w Lubyczy Królewskiej, z którym Mszę św. wspólnie sprawowali o. Piotr Stanikowski OSPPE, nasz rodak oraz ks. Marcin, który modlił się w intencji Księdza Proboszcza w przededniu jego imienin.  Ksiądz Tadeusz wskazywał, że warto różne momenty naszego życia przeżywać w łączności z Maryją, szczególnie zwracając uwagę na ważną rolę naszych relacji rodzinnych i międzyludzkich.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz odbierał życzenia imieninowe od dzieci, ministrantów oraz przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej. Odpustową radość spotęgowali nasi najstarsi ministranci, którzy na koniec Mszy św. zaprezentowali okazały puchar, zdobyty dzień wcześniej za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Skierniewicach. Naszą wspólną modlitwę zakończyła procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas której odśpiewaliśmy Litanię Loretańską.

Niech Maryja Królowa Polski nadal opiekuje się naszą parafią i wskazuje nam wszystkim na swojego Syna!   (fot. Teresa Sycz)