II Niedziela Adwentu 10.12.2017

1. Obchodzimy dzisiaj II Niedzielę Adwentu – W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, Suma -11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 12.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

2. W najbliższym tygodniu: Msze św. roratnie o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w Roratach. Dzieci szczególnie zachęcamy do przychodzenia z lampionami.
– We wtorek- Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego.
– W środę – Wsp. Św. Łucji, dz. m. i 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
– W czwartek -Wsp. Św. Jana od Krzyża, prez. dK.
– W sobotę – rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

3. W najbliższą – III-Niedzielę Adwentu, która nazywana jest Niedzielą Radości „Gaudete” bo Pan jest blisko, rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 – prosimy
następne rodziny z kolejki.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. W zakrystii są także do nabycia świece Caritasu ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- cena jednej świecy to 5zł. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritasu i do wsparcia dzieci z ubogich rodzin.