III Niedziela Adwentu 17.12.2017

 

1. Dzisiaj III-N-dz. Adwentu, która nazwana jest Niedzielą Radości „Gaudete” bo Pan jest blisko – rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00.

2. W najbliższym tygodniu: Msze św. roratnie o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w Roratach. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami.
-We wtorek- Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego.
-W czwartek – Rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe, które zakończymy w sobotę dniem spowiedzi św.
– W czwartek o godz. – 18.30 – w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu odbędzie się Wigilia i spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Gminy i osób samotnych. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu!
– W czwartek od godz. 15.00 odwiedzimy chorych, którzy jeszcze chcą sie wyspowiadać na święta. Prosimy o zgłoszenie tych osób.

3. W najbliższą – IV – N-dz. Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia – w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 podczas, której będziemy się szczególnie modlić w int. zmarłych parafian, których zabraknie przy wigilijnym stole. Tak jak z żywymi podzielimy się opłatkiem, tak z nimi w tym szczególnym dniu zechcemy się spotkać przy stole eucharystycznym i podzielić darem modlitwy. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. Na wyjazdach – Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. W naszych domach rozpoczniemy świętowanie wieczerzą wigilijną. Pamiętajmy by ona miała wymiar religijny: czytanie Ewangelii, modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd…. Później zapraszamy na Pasterki w Chyżach i Brzezinach o 22.00, i w kościele parafialnym o 24.00. Taca z pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Obrony Życia”.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 18.00 po
zakończeniu rekolekcji prosimy następne rodziny z kolejki.
5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.