Msza Wieczerzy Pańskiej

Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy świętowanie Triduum Paschalnego, szczególnego czasu, w którym wspomina się Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji żyjących i zmarłych kapłanów oraz pochodzących i pracujących w naszej parafii przewodniczył proboszcz – ks. kanonik Stanisław Szałański, a okolicznościowe kazanie wygłosił wikariusz – ks. Mateusz Maksim. Nie zabrakło również życzeń dla naszych duszpasterzy, od przedstawicieli wielu grup parafialnych i pracowników Urzędu Gminy.
Po Mszy Św. na pamiątkę modlitwy Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, a następnie Jego pojmania i uwięzienia, kapłani przenieśli Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania  czyli „Ciemnicy”, gdzie wierni mogą go adorować, aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

(fot. Teresa Sycz)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”36″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]