Msza Wieczerzy Pańskiej

Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy świętowanie Triduum Paschalnego, szczególnego czasu, w którym wspomina się Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji żyjących i zmarłych kapłanów oraz pochodzących i pracujących w naszej parafii przewodniczył proboszcz – ks. kanonik Stanisław Szałański, a okolicznościowe kazanie wygłosił wikariusz – ks. Mateusz Maksim. Nie zabrakło również życzeń dla naszych duszpasterzy, od przedstawicieli wielu grup parafialnych i pracowników Urzędu Gminy.
Po Mszy Św. na pamiątkę modlitwy Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, a następnie Jego pojmania i uwięzienia, kapłani przenieśli Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania  czyli „Ciemnicy”, gdzie wierni mogą go adorować, aż do Liturgii Wielkiego Piątku.