Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2020 w naszej parafii

Już o 5.50 dzwony obwieszczą radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Ksiądz Proboszcz udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, po czym o godz. 6.00 będzie sprawował Mszę świętą w intencji naszej parafii.

Nie będzie Mszy świętej o godz. 8.00, pozostałe Msze święte według zwykłego porządku, w pierwszej kolejności zapraszamy na nie osoby zamawiające intencje (ze względu na obowiązujące obostrzenia).

Odbędą się natomiast dodatkowo 2 obrzędy udzielenia Komunii świętej poza Mszą świętą: o 15.00  (wraz z Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego) oraz o 18.00.

Transmisje Mszy świętych: 7.00 – TVP 1, 9.00 – Polsat News, 9.30 – TV Trwam, 10.55 – TVP1 – transmisja z Watykanu.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny. Od wtorku do soboty będą odprawiane 2 Msze święte: o 18.00 i o 19.00. W pierwszej kolejności zapraszamy osoby zamawiające intencje mszalne.

 

Błogosławieństwo pokarmów przed uroczystym posiłkiem

w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.     Odpowiadamy:  Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść?  co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

 Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:  Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.     Amen.