Ogłoszenia duszpasterskie – 16 maja 2021

1. W dzisiejszą niedzielę– Wniebowstąpienie Pana Jezusa. W naszej parafii Uroczystość I- komunijna. Msze św. w kościele parafialnym: poranna o 8.00, w intencji dzieci I- komunijnych o 10.00 i popołudniowa o 16.00 – po tej Mszy św. nabożeństwo majowe. Na wyjazdach: Brzeziny o 8.00, Żyłka o 9.30 i Chyże o 12.00.

2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu nabożeństwa majowe wraz z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. Dzieci I-komunijne rozpoczynają ,,biały tydzień”.
-We wtorek – przypada 101. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II i 22. rocznica nadania Jego Imienia naszej Szkole Podstawowej. Po Mszy św. również Nowenna do św. Antoniego.
-W sobotę – Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W sobotę,  po nabożeństwie majowym, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy prosić o dary i łaski Ducha Świętego w Wigilię Święta Zesłania. 
3. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Porządek Mszy św. normalny. Ta Uroczystość kończy okres wielkanocny. Taca na budownictwo sakralne.

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci I komunijnych i w najbliższą sobotę na 9.00 prosimy Ewę Horodecką, Ewę Ohirko, Barbarę Smalcugę, Marię Kędziorę, Elżbietę Lewko, Halinę Karolczak, Władysławę Przednowek, Marię Żukowicz, Jadwigę Marek, Ewelinę Fedus.

5. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół.

6. W tym roku, przeżywamy 50. rocznicę wizyty Księży Kardynałów Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego podczas nawiedzenia naszej parafii w znaku symboli maryjnych. Planujemy z okazji tej rocznicy przygotować wystawę zdjęć. Jeśli ktoś dysponuje ciekawymi fotografiami z tego wydarzenia,  prosimy o kontakt z ks. Marcinem.

7. Za 2 tygodnie kończy się czas Komunii wielkanocnej. Jeśli ktoś nie dopełnił jeszcze obowiązku wielkanocnej spowiedzi i Komunii, przypominamy, że spowiadamy w naszej parafii codziennie przed każdą Mszą św.

8. W dniach 21-25 maja na parkingu przy cmentarzu z inicjatywy naszej szkoły będą zbierane elektrośmieci. Poprzez udział w tej zbiórce szkoła może otrzymać cenne wsparcie. Zachęcamy do udziału w tej inicjatywie! Szczegóły: https://sp-belzec.edupage.org/news/#81