Ogłoszenia duszpasterskie – 2 maja 2021

1. W dzisiejszą I niedzielę miesiąca – Porządek Mszy św. normalny. Taca na nasze WSD. Gościmy kl. Krystiana Skibę z par. Załuże. Po Mszy św. o godz.8.00 do Sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Sume i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych oraz Nabożeństwa majowe. Z racji przedednia odpustu Msza św. za zmarłych parafian będzie w kościele parafialnym o godz. 16.00
Jutro – Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego naszej parafii i nasz doroczny odpust ku czci NMP Królowej Polski.
8.00 Powitanie ks. Biskupa w Bełżcu i Msza św. podczas, której Ks.Bp Mariusz Leszczyński udzieli Sakramentu Bierzmowania.
10.00 Powitanie ks. Biskupa i Msza św. w Chyżach. Po Mszy św.nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych tam spoczywających.
12.00 Powitanie ks. Biskupa i Suma Odpustowa w Bełżcu. Po Mszy nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym w Bełżcu.
15.00 – Powitanie ks. Biskupa i Msza św. w Brzezinach
16.00 – Msza św. popołudniowa w Bełżcu.
16.30 Powitanie ks. Biskupa i Msza św. w Żyłce. 3 maja to dzień modlitwy za Ojczyznę i rodaków na emigracji.

2. W najbliższym tygodniu: od wtorku do soboty, Msze święte o 18.00, po nich nabożeństwa majowe, w niedziele majówki po sumie.
– We wtorek – Wsp. Św. Floriana, m – jest to patronalne Święto Strażaków, którzy uczczą swego Patrona podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy! Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
-W czwartek – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. W czwartek, po nabożeństwie majowym, ok. 18.50, odbędzie się dodatkowa Msza św. za śp. Stanisława Panasowca, pochodzącego z Bełżca, który zmarł 20.04 w Gdyni, tam odbył się jego pogrzeb. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
– W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź chorych od godz. 9.00. Na wyjazdach spowiedź – w Chyżach i Brzezinach od 15.30 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30. O godz. 18.00 Msza św. po Mszy św.- nabożeństwo majowe i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i dalej adoracja do godz. 20.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
-W sobotę – Uroczystość Św. Stanisława, b m, głównego patrona Polski. Msza św. będzie sprawowana za Księdza Proboszcza w dniu imienin. Pamiętajmy o Księdzu Proboszczu w naszych modlitwach.

3. W najbliższą N-dz – VI Wielkanocną. Porządek Mszy św. normalny. Nabożeństwo majowe – po sumie.

4. Bóg zapłać za pomoc w uprzątnięciu cmentarza panom z gminy oraz chętnym, którzy przybyli. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzicom Bierzmowanych i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: Bernadettę Bordzań, Małgorzatę Korkosz, Jadwigę Kordę, Annę Komadowską, Jerzego Głąba, Alicję Komadowską, Jadwigę Głaz, Bogumiłę Kozyrę, Marię Komadowską, Zbigniewa Czachora, Edwardę Krasną i Ewę Mikułowicz.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1. Rafał Pasieczny, kaw. zam. w Lubyczy Królewskiej. Par. Lubycza Królewska i Dominika Natyna, panna zam. w Bełżcu. Par. tutejsza. Zap. I
2. Piotr Wiśniewski, kaw. zam. w Tomaszowie Lubelskim, par. NSPJ i Jowita Adriana Jaremko, panna zam, w Bełżcu, par. tut. Zap. II.