Ogłoszenia duszpasterskie – 20 czerwca 2021

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii – Msze św. w kościele parafialnym normalnie: 8.00, suma o – 11.30 i po niej nabożeństwo czerwcowe oraz Msza popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny i Żyłka – 10.00. W Chyżach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00.

Od dzisiaj, Ksiądz Biskup znosi udzielone na czas epidemii dyspensy,  co oznacza, że mamy już obowiązek fizycznie uczestniczyć we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.  Korzystanie jedynie z transmisji telewizyjnych czy radiowych pozostaje zarezerwowane, tak jak to było przed epidemią, wyłącznie dla osób starszych czy chorych, nie opuszczających swoich domów. 

2. W najbliższym tygodniu: Msza święta o 18.00, po niej nabożeństwo czerwcowe.
-Jutro – Wsp. Św. Alojzego Gonzagi. Jutro po nabożeństwie czerwcowym, a więc ok. 18.50 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy.
-We wtorek – Po Mszy św. wieczornej również nowenna do św. Antoniego.
-W środę – Przypada Dzień Ojca.
-W czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Seniora Jana Śrutwy, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
-W piątek – Zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 8.00 podczas, której będziemy dziękowali za miniony rok szkolny. Spowiedź każdego dnia przed Mszami wieczornymi. W piątek,  po nabożeństwie czerwcowym, a więc ok. 18.50 spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.  Zapraszamy.

3. W najbliższą N-dz – XIII zwykłą w naszej parafii – Msze św. w kościele parafialnym normalnie: 8.00, Suma o – 11.30, Msza popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny – 8.00 Chyże i Żyłka – 10.00. W Parafii Siedliska i Lipsko odpusty ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumy odpustowe o godz. 12.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy p. Marzenę Wróbel, Martę Marek, p. Ziobrowską, p. Zofię Strumidło, Bożenę Antosiuk, Danutę Bednarz, Marzenę Maciejko, Krystynę Dudę, Halinę Hurkałę, Barbarę Jasiewicz, Marzenę Maciąg, Zdzisława Gałana, Grażynę Nawrocką, Jerzego Żdżalika.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Piotr Sak, kaw. zam. w Jezierni Par. Jeziernia i Katarzyna Górniak,  panna zam. Tomaszów Lub., par. św.  Józefa.  Zap. I.