Ogłoszenia duszpasterskie – 21 marca 2021

1. W dzisiejszą, V Niedzielę Wielkiego Postu porządek Mszy św. normalny. Po sumie i w kościołach wyjazdowych Gorzkie Żale. Po Mszach świętych ofiarami do puszek wspieramy Katolickie Radio Zamość.
2. W tym tygodniu (z wyjątkiem piątku) Msze święte o 18.00. Przed Mszą świętą służymy sakramentem pokuty. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
3. We wtorek nowenna do św. Antoniego. W środę spowiedź rekolekcyjna w par. Najśw. Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim.
4. W czwartek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym o 8.00 i 18.00. W Chyżach i Brzezinach o 16.00. Tego dnia zachęcamy do rozpoczęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką, wiadomego Bogu poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątka różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez okres 9 miesięcy. Uroczyście rozpoczniemy to dzieło podczas wieczornej Mszy w czwartek o 18.00. Formularze są na stolikach do pobrania. Można to też uczynić przez Internet: http://rodzina.zamojskolubaczowska.pl/2021/03/20/duchowa-adopcja-dziecka-poczetego-2/
5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00, a po nim Msza święta. W Chyżach i Brzezinach Droga Krzyżowa o 15.00, i następnie Msza święta.
6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Do piątku jeszcze można zgłaszać swoje prace w Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną. Szczegóły na stronie Gminnego Ośrodka Kultury.
Msze święte w Niedzielę Palmową jak w każdą niedzielę zarówno w kościele parafialnym, jak i w kaplicach. Podczas porannej Mszy świętej będziemy szczególnie modlić się za Księdza Proboszcza, przeżywającego dokładnie za tydzień 30. rocznicę święceń kapłańskich.
W nocy z sobotę na niedzielę zmieniamy czas na letni. Pamiętajmy o tym!

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli w sobotę na sprzątanie kościoła. W tę sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z kolejki: p. Janusza Cywkę, p. Zofię Łukasiewicz, p. Grażynę Mruk, p. Agnieszkę Szawarę, p. Małgorzatę Dziedzic, p. Ewę Czachor, p. Elżbietę Pępiak, p. Ryszarda Pępiaka, p. Ewę Lorenc, p. Marię Kaletę, p. Ewę Górską, p. Krystynę Romańczuk, p. Beatę Warzochę, p. Piotra Przednowka, p. Elżbietę Jasińską.

8. Bóg zapłać Różom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: Róży nr 4 św. Brata Alberta – 240 zł oraz Róży nr 17 pw. św. Cecylii – 300 zł. Bóg zapłać!
9. Zachęcamy do nabywania tygodnika „Niedziela” w cenie 6 zł. Tematy: Czy w Polsce prześladuje się katolików? ; O wyjątkowej polskiej pobożności nakierowanej na postać św. Józefa; sposoby na małych niejadków, a w dodatku zamojskim: O postępujących pracach remontowych w sanktuarium MB w Tomaszowie.
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Jolanta Magdalena Stadnicka, panna zam. w Żyłce, par. tut. i Krzysztof Biernat, kawaler zam. w Zdziłowicach Czwartych, par. Zdziłowice (diec. sandomierska). Zap. I

11. Redakcja Audycji Katolickich przygotowuje rekolekcje wielkopostne dla trzech grup: dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach.

  • Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3. Trzy spotkania rekolekcyjne utrzymane będą w stylistyce programu „Ziarno”. Przy pomocy doświadczeń naukowych dzieci zostaną zachęcone do szukania i rozpoznawania Pana Boga w świecie.
  • Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3. Cykl trzech spotkań opartych na czytaniach z Pisma Świętego poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban”.
  • Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3. Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa dają nadzieję współczesnemu człowiekowi. Trzy spotkania rekolekcyjne poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak.