Ogłoszenia duszpasterskie – 24 lipca 2022

1. Dziś Msze św.- normalnie: 8.00, suma – 11.30 – i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka – 10.00, Brzeziny – 8.00. Z racji przypadającego jutro wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
2. W tym tygodniu patronują nam:
– jutro – św. Jakub Apostoł, a także św. Krzysztof.
– we wtorek – święci Joachim i Anna-Rodzice NMP. Jest to dzień wdzięczności dla dziadków. Odpust w Narolu, suma o 12.00.
– w piątek – św. Marta, Maria i Łazarz.
3. W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. taki sam jak dziś.
4. Zapraszamy do udziału w jednodniowej parafialnej pielgrzymce do sanktuariów Podkarpacia: do Miejsca Piastowego, Dukli, miejsca internowania kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy, do Strachociny, gdzie objawiał się św. Andrzej Bobola oraz nad Solinę, gdzie od niedawna funkcjonuje nowa kolejka gondolowa. Data: środa 3.08.2022, koszt ok. 180 zł (zależny od liczby uczestników: ubezpieczenie, przejazd, kolejka gondolowa, obiad). Zapisy w zakrystii i u ks. Marcina (tel. 783171198).
5. Dziękujemy za pomoc tym, którzy przyszli w sobotę sprzątać kościół. W tę sobotę o 9.00 prosimy: p. Joannę Brogowską-Wronę, Agatę Szczepańską, Zdzisławę Mamczur, Lidię Mamczur, Danutę Obirek, Zofię Suszczykiewicz, Teresę Maciochę, Joannę Mańczak, Józefa Kostyszyna, Danutę Wagner, Bożenę Gardecką, Sabinę Lewko, Roberta Rykałę, Agnieszkę Kozyrę.
6. 2 sierpnia 2021 pod hasłem ,,Idziemy w pokoju Chrystusa” wyruszy nasza 40. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału! Zapisy przy par. św. Józefa w Tomaszowie.
7. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła – of. bezimienna – 200 zł.
9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Damian Rebizant kaw. zam. Bełżec. Par. tutejsza i Karolina Sidor panna zam. Hubinek. Par. Dyniska. Zap.II
Bartłomiej Rykała, kaw. zam. w Bełżcu, pat. tut. i Paulina Małyska, panna zam. w Lubyczy Królewskiej. Zap. I.
Adrian Burak, kaw. zam. w Dębinie, par. Ulhówek i Paulina Mękal, panna zam. w Bełżcu par. tut. Zap. I.

10. Korespondencja z Haiti:

Czcigodny Księże Proboszczu Stanisławie,
Księże Wikariuszu Marcinie,

drogie nam Siostry Felicjanki

oraz wszyscy Parafianie!

Wspólnota Sióstr Felicjanek z misji Jakmel na Haiti pragnie wyrazić nasze serdeczne „Deo Gratias” za ciepłe i życzliwe przyjęcie siostry Marii Izajaszy w Waszej Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Bełżcu.

Cieszymy się, że mogłyśmy w ten sposób podzielić się z Wami doświadczeniem pracy misyjnej w tym ubogim kraju, jakim jest Haiti. Dzięki Waszej hojności na twarzach naszych podopiecznych, haitańskich dzieci i młodzieży zagości uśmiech.
Będziemy mogły między innymi wspomóc budowę naszej szkoły szycia.

Zebrana w dniu 10 lipca 2022 roku ofiara
to 3861 złotych i 10 funtów.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki Haiti oraz naszej Założycielki bł. Marii Angeli Truszkowskiej.

Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże!

Z wdzięcznością i modlitwą

Siostry Felicjanki z Jakmel na Haiti