Ogłoszenia duszpasterskie 24 marca 2019

1. W dzisiejszą N-dz III Wielkiego Postu – porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. Gorzkie Żale. Po Mszach św. również zbiórka do puszek na KRZ. Do nabycia są paschaliki i baranki wielkanocne w cenie 5 zł, dochód jest przeznaczony na Caritas.

2.W najbliższym tygodniu Msze św. już o godz. 18.00.

-Jutro –Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 8.00, 11.30 i 18.00. W Chyżach i Brzezinach o godz. 10.00. W kościele parafialnym podczas Mszy św. o godz.18.00 poświęcenie książeczek dzieci  pierwszokomunijnych.

W jutrzejszą uroczystość Zwiastowania Pańskiego zachęcamy do rozpoczęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką, wiadomego Bogu poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątka różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez okres 9 miesięcy. Już dzisiaj, ze stolika można wziąć folder z modlitwą, który należy zatrzymać dla siebie oraz deklarację przystąpienia, którą należy indywidualnie odmówić w pierwszym dniu adopcji.

Jutro, po wieczornej Mszy św., a więc ok. godz. 19.00 zajęcia sportowe dla ministrantów na hali.

-We wtorek-  po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.

-W środę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Od godz. 9.00 będą spotkania w grupach w szkole i o godz. 12.00 Msza św. w kościele. Po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30 spotkanie dla młodzieży na  plebanii.

-W czwartek- rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które zakończymy w sobotę dniem spowiedzi wielkopostnej, zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach.

Plan rekolekcji jest dostępny w gablocie i naszej stronie internetowej. W piątek podczas rekolekcji, intencja przyjęta uprzednio na godz. 12.00 będzie odprawiona o godz. 18.00. (za Feliksa Jarosza w 1.r ś., Annę i Piotra Jaroszów i zmarłych z rodzin Jaroszów i Cudzichów).

3.W najbliższą N-dz IV Wielkiego ,,LAETARE”– porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie Gorzkie Żale. Na wyjazdach po Mszach św. również Gorzkie Żale.

Podczas Mszy św. o godz. 16.00 Ksiądz Proboszcz wraz z księżmi z jego rocznika będą dziękowali za 28 lat posługi kapłańskiej – w rocznicę ich święceń kapłańskich.

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 19.00 prosimy następne rodziny z kolejki.
  2. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół: bezimienna – 200zł i dwie bezimienne – 100zł. Róży różańcowej nr 12 pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu: 320zł. Bóg zapłać!
  3. Z radością informujemy, że alumn IV roku – Łukasz Łukasiewicz, w poniedziałek 18.03 br. z rąk ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego w WSD przyjął posługę akolitatu, która na mocy Prawa Kanonicznego zezwala m.in. na udzielanie wiernym Komunii św.  Pamiętajmy także o naszym kleryku w osobistych modlitwach.