Ogłoszenia duszpasterskie – 5 grudnia 2021

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu i pierwsza miesiąca – adoracyjna. Po sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj również zbiórka darów w ramach akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

2.W najbliższym tygodniu: Msze św. roratnie o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w Roratach. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami.
-Jutro –  przypadają imieniny s. Kolety. Pamiętajmy o niej w modlitwie. To także dzień wspomnienia św. Mikołaja Bp. Z powodu epidemii Św. Mikołaja w tym roku w naszym kościele nie będzie, ale obiecał, że wszystkie grzeczne dzieci odwiedzi w domach.
-We wtorek- Wsp. Św. Ambrożego. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Św. Antoniego.

-W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, suma o 11.30 i popołudniowa o 17.00 Podczas sumy będziemy się modlić w intencji ks. kan. Stanisława Węglowskiego z okazji 23. rocznicy jego śmierci.
Podczas sumy będzie można włączyć się w dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego. Można to uczynić także podczas osobistej modlitwy. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Formularze są na stoliku.
Podczas Mszy o 17.00 poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Podczas Mszy wieczornej także będzie miało miejsce uroczyste wprowadzenie kilku chłopców w posługę ministranta.
Na wyjazdach:-Chyże i Brzeziny o 15.30. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi z racji zakończenia roku liturgicznego pod Jego Patronatem.

– w piątek po Mszy św., a więc ok. 17.45 spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.W najbliższą – III-N-dz Adwentu, która nazwana jest Niedzielą Radości ,,Gaudete” bo Pan jest blisko – Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 – prosimy następne rodziny z kolejki: Ewę Wagner, Annę Trąd, Marię Urbańską, Renatę Górską, Marię Łasochę, Grażynę Stadnicką, Monikę Nocek, Justynę Adamowską, Krystynę Krupę, Irenę Grzesik, Janinę Borkowicz, Joannę Pępiak, Grażynę Dudek.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę (nowa cena: 8 zł). Są również do nabycia świece ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- cena 6zł. I Kalendarze na 2022r.: parafialny za 15 zł, radiowe i z wieńcami dożynkowymi po 6 zł.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Róża nr X pw..Św. Barbary – 150zł, bezimienna -200zł, dwie bezimienne – 100zł. I za ofiary z opłatków – z ul. Kopernika, Cichej, Sobieskiego, Pogodnej, Konopnickiej, Lwowskiej od przejazdu kolejowego do bloku PKP – 1100zł. Bóg zapłać! Dziękujemy Tym, którzy pomogli w rozprowadzeniu.

7. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na film dokumentalny: „Położna”. Bohaterką filmu jest akuszerka, Stanisława Leszczyńska, która w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu odbierała porody, wbrew decyzjom doktora Mengele- faszystowskiego zbrodniarza. W 1992 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny, kobiety niezwykłej, która nawet w niebezpieczeństwie śmierci nie straciła wiary w sens tego co robi. Seans w Tomaszowskim Domu Kultury we wtorek 14.12.2021 o godz. 19.30. Cena biletów 15zł. 

8. Do piątku możemy jeszcze wspierać akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Do szkoły, GOKu, GOPSu możemy przynosić artykuły żywnościowe, środki czystości, higieny, przybory szkolne. Zachęcamy do wsparcia!