Ogłoszenia duszpasterskie – 5 maja 2019

  1. W dzisiejszą N-dz. – III wielkanocną i I miesiąca – Porządek Mszy św. normalny. Taca na nasze WSD. Po Mszy św. o godz.8.00 do Sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych. W kościele parafialnym po sumie i nabożeństwie majowym spotkanie z rodzicami dzieci komunii rocznicowej. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny

 

     2.W najbliższym tygodniu  Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu Nabożeństwa Majowe.

-Jutro – Święto – Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym zajęcia sportowe dla ministrantów na hali.

-We wtorek –  Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego. Po zakończeniu zbiórka dla ministrantów ze szkoły podstawowej. Obecność obowiązkowa. Rozpoczniemy przygotowania do Święta Szkoły.

-W środę – Uroczystość Św. Stanisława Bp.m.-Głównego Patrona Polski. Po nabożeństwie majowym spotkanie dla młodzieży na plebanii.  

-W sobotę – od godz.15.30 spowiedź  przed I komunią.

-W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30 próby dzieci I-komunijnych.

 

  1. W najbliższą N-dz –Niedziela Dobrego Pasterza.  W naszej parafii Uroczystość I- komunijna. Msze św. w kościele parafialnym: poranna o -8.00, w intencji dzieci I- komunijnych o 10.00 i popołudniowa o -16.00 – po tej Mszy św. Nabożeństwo majowe. Nie będzie sumy! Na wyjazdach: Brzeziny o -8.00, Żyłka o -9.30 i Chyże o -12.00. 

    4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek o godz. 19.00 kościół sprzątają rodzice dzieci I komunijnych, ale również prosimy o pomoc następne rodziny z kolejki.

5. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół. Bóg zapłać rodzinie śp. Henryka Cybulskiego, którego pogrzeb odbył się wczoraj w Chyżach, która poprosiła aby zamiast kwiatów i wieńców złożyć ofiarę na kościół do koszyczka ustawionego obok trumny. Zebrane pieniądze przekazali na renowacje ołtarza i ambony w kościele parafialnym. Bóg zapłać!  Bóg zapłać wszystkim za pomoc w przygotowaniu i w przeżyciu naszego odpustu parafialnego. Bóg zapłać panu Jackowi Łakusowi za zrobienie i ustawienie bram na naszym cmentarzu parafialnym.

  1. Parafia w Lipsku organizuje wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy k. Gniezna w piątek i sobotę 31 V i 1 VI. W ramach tego wyjazdu planowane jest także odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego i inne atrakcje. Gdyby ktoś był chętny, ks. Marcin udzieli szczegółowych informacji.