Ogłoszenia duszpasterskie – 8 maja 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 8 V 2022r

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Kwartalne Dni o Powołania do Służby w Kościele. Msze św. w kościele parafialnym: poranna o -8.00, Suma o 11,30 i popołudniowa o -16.00. Na wyjazdach: Brzeziny o -12.00, Żyłka i Chyże o -10.00. Dziś po Mszy świętej o 16.00 próba w kościele dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

2.W najbliższym tygodniu (z wyjątkiem wtorku) Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu Nabożeństwa Majowe.

-Jutro – Uroczystość Św. Stanisława Bp.m.-Głównego Patrona Polski. Jutro o 15.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców, rodzeństwa. Po zakończeniu spowiedzi ostatnia próba. Jutro podczas Mszy świętej o 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Proboszcza i s. Stanisławy z racji święta ich Patrona, będzie to też okazja do złożenia życzeń Solenizantom. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek podczas Mszy świętej o 17.00 ks. Bp Mariusz Leszczyński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Intencje przyjęte na godz. 18.00 będą odprawione o 17.00.

-W środę po Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
-W sobotę – Święto Św. Macieja Apostoła. Od godz. 9.00 spowiedź przed I komunią. W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie majowym wieczór uwielbienia Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
3. W najbliższą N-dz – V wielkanocną w naszej parafii Uroczystość I- komunijna. Msze św. w kościele parafialnym: poranna o 8.00, w intencji dzieci I- komunijnych o 10.00 i popołudniowa o 16.00 – po tej Mszy św. nabożeństwo majowe. Nie będzie sumy o 11.30. Na wyjazdach: Brzeziny o -8.00, Żyłka o 9.00 i Chyże o 12.00.

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu w poniedziałek wieczorem kościół sprzątają rodzice bierzmowanych, a w sobotę po spowiedzi rodzice dzieci I komunijnych.

5. Rada ds. Powołań naszej diecezji zachęca do włączenia się w inicjatywę postu o chlebie i wodzie w intencji powołań. Można wybrać sobie jeden dzień, w którym podejmiemy się takiego postu. Zapisać się można przez stronę internetową naszej diecezji (menu: DUSZPASTERSTWO -> POST W INTENCJI POWOŁAŃ).

6. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół – bezimienna – 300zł, i 200zł.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

1. Brogowski Rafał, kaw. zam. Bełżec. Par. tutejsza i Truś Angelika, panna zam. Typin. Par. Gródek. Zap.II.