Ogłoszenia duszpasterskie – 9 maja 2021

1. W dzisiejszą niedzielę – VI Wielkanocną porządek Mszy św. normalny. Dzisiaj w Lipsku koło Zamościa Diecezjalna Pielgrzymka Rolników.

2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu Nabożeństwa Majowe.
-Jutro rozpoczynają się doroczne Dni modlitw o urodzaje (dawne Dni krzyżowe)
-We wtorek – Po Mszy św. nowenna do św. Antoniego. We wtorek, po nabożeństwie majowym, a więc ok. 19.00, spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Zapraszamy wszystkich,  także nowe osoby.
-W czwartek – Wsp. NMP. z Fatimy. Rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie nawiązujące do objawień MB w Fatimie, wzywającej o dar modlitwy różańcowej i o pokutę za grzechy.
-W piątek – Święto Św. Macieja Apostoła.

We wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30 próby dzieci I-komunijnych.
W sobotę – od godz. 9.00 spowiedź przed I Komunią. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem, najbliższymi.

3. W najbliższą N-dz – Wniebowstąpienie Pana Jezusa. W naszej parafii Uroczystość I- komunijna. Msze św. w kościele parafialnym: poranna o 8.00, w intencji dzieci I- komunijnych o 10.00 i popołudniowa o 16.00 – po tej Mszy św. Nabożeństwo majowe. Nie będzie sumy o 11.30. Na wyjazdach: Brzeziny o 8.00, Żyłka o 9.30 i Chyże o 12.00.

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i na najbliższą niedzielę kościół sprzątają rodzice dzieci I komunijnych. Sprzątanie w piątek o 19.00.

Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.

6.Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości odpustowych oraz wizytacji Księdza Biskupa. Dziękujemy rodzicom osób bierzmowanych, delegacjom witającym Księdza Biskupa, kwiaciarni „Cuda Wianki” p. Katarzyny Styczyńskiej- Skali za udekorowanie kościoła oraz paniom pomagającym w kuchni i dbającym o zaopatrzenie stołu. Bóg zapłać!

Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół : bezimienna – 200zł. Rodzice Bierzmowanych – 800zł. Bóg zapłać!

 7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1. Rafał Pasieczny, kaw. zam. w Lubyczy Królewskiej. Par. Lubycza Królewska i Dominika Natyna, panna zam. w Bełżcu. Par. tutejsza. Zap. II

8. W dniach 21-25 maja na parkingu przy cmentarzu z inicjatywy naszej szkoły będą zbierane elektrośmieci. Poprzez udział w tej zbiórce szkołą może otrzymać cenne wsparcie. Zachęcamy do udziału w tej inicjatywie! Szczegóły: https://sp-belzec.edupage.org/news/#81