Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla 26 XI 2023r

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla 26 XI 2023r

1.Dzisiaj-Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata i ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – w naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym: 8.00, suma o 11.30, po sumie wypominki i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00.

2.W najbliższym tygodniu:

-We wtorek- Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego.

-W czwartek –Święto . Św. Andrzeja Ap.

-W piątek – pierwszy piątek miesiąca- chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedż pierwszopiątkowa w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedż od 16.30, o 17.00 Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 20.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

-W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Na Msze św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z racji ich nowenny przed I komunią św.

3.W najbliższą N-dz, pierwszą miesiąca – adoracyjną – rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11,30 – w czasie której poświęcimy opłatki wigilijne i zwyczajem lat ubiegłych prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu po rodzinach naszej parafii. Msza popołudniowa o 16.00. Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 8.00. W najbliższą niedzielę  3 grudnia będziemy gościć w naszej parafii Katolickie Radio Zamość.

W tym dniu będzie miała miejsce transmisja Mszy Świętej o godz. 11:30 z naszego kościoła oraz kiermasz katolickich książek, także książek dla dzieci, prasy, płyt i gadżetów związanych z działalnością Radia.

W czasie każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na tacę oraz po mszy do puszki podczas kiermaszu na funkcjonowanie i rozwój Katolickiego Radia Zamość.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki………(zeszyt).

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedziele.

6. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustów cząstkowych w ich intencji. Wypominki za zmarłych są w do czwartku o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św.

7.Bóg zapłać za ofiary na kościół – bezimienna- 200 zł. i bezimienna – 100zł. Bóg zapłać!