Ogłoszenia duszpasterskie XXXI N-dz. zwykłej 4 XI 2018r

1. W dzisiejszą I niedzielę miesiąca (adoracyjną) w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30. i Msza św. popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 do sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po sumie wypominki i zmiana tajemnic różańcowych. .

2.W najbliższym tygodniu:
-Jutro – o godz. 16.00 na starej plebanii spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w październiku na spotkaniu wraz ze swoją klasą.
Po Mszy świętej zbiórka dla wszystkich ministrantów w kościele, a po niej zajęcia sportowe dla ministrantów na hali.To ostatnie wyjście na halę przed zawodami międzydekanalnymi, które odbędą się w najbliższą sobotę.
-We wtorek – Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
-W tę środę – nie będzie spotkania dla młodzieży na starej plebanii.
-W czwartek, 8 listopada – Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21, którą zakończymy apelem jasnogórskim. Zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Mariana Rojka, od 2015 r. w naszej diecezji codziennie trwa adoracja w intencji diecezji, w którą włączają się wyznaczone parafie i wspólnoty zakonne. Chcemy w ten sposób wypraszać wszelkie potrzebne łaski dla całej diecezji: dla księży biskupów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych, alumnów i świeckich, chorych i cierpiących, prosząc również o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, a także w intencji wszelkich dzieł ewangelizacyjnych.
-W piątek -Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
-W sobotę -Wsp. Św. Leona Wielkiego p. dK.
3.W najbliższą N-dz – XXXII zw. przypada – Wsp. św. Marcina z Tours, bpa, który patronuje naszemu ks. Marcinowi. O godz. 8.00 będzie Msza św. w jego intencji Tego dnia także przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godz. 11.30 w najbliższą niedziele będą wyjątkowo wypominki, o 12.00 wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego i Msza św. za Ojczyznę. Po Mszy św. w kościele będzie montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po uroczystościach w kościele, będzie przemarsz do kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa i tam odsłonięcie tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bełżcu w roku 1921, a następnie złożenie wieńców i kwiatów. Zachęcamy do udziału i modlitwy za Ojczyznę. Msza św. popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. W najbliższą niedziele obchodzić będziemy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. puszka na ,,Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobote na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę

6. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustów w ich intencji. Wypominki za zmarłych są w dni powszednie o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św. a w niedziele i święta po sumie.