Parafialny KSM śladami Ojca Świętego w 100-lecie urodzin

W dniach 15-17.07.2020 przedstawiciele naszego parafialnego oddziałku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wybrali się wraz z ks. Marcinem na pielgrzymkę śladami Papieża Polaka w 100-lecie Jego urodzin.

Nie zabrakło odwiedzin w Wadowicach, mieście rodzinnym Papieża, gdzie modliliśmy się w bazylice Ofiarowania NMP, gdzie Karol Wojtyła został ochrzczony oraz wizyty w domu rodzinnym- Muzeum Jana Pawła II. Z Wadowic wyjechaliśmy zaopatrzeni w pudło kremówek – ulubionych „papieskich ciastek”. W Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedziliśmy Klasztor Ojców Bernardynów wraz z Kaplicą Cudownego Obrazu, miejsce gdzie od wczesnych lat pielgrzymował pieszo Karol Wojtyła.

Na Wawelu skrupulatnie obejrzeliśmy sarkofagi polskich władców, przyglądaliśmy się wielkości Dzwonu Zygmunta oraz rozważaliśmy trudne karty polskiej historii m.in. przy Konfesji św. Stanisława oraz przy sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Szczególną uwagę zwróciliśmy na Kryptę św. Leonarda, gdzie ks. Karol Wojtyła w 1946 r. sprawował prymicyjną Mszę świętą.

Odwiedziliśmy także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, konsekrowane podczas ostatniej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz wzniesione na Jego cześć Centrum Jana Pawła II, gdzie znajdują się relikwie Papieża-Polaka. Nie mogliśmy się też się obejść bez spaceru po krakowskim Rynku i odwiedzin w podkrakowskim Tyńcu.W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Zabawy, gdzie w swoim sanktuarium kult odbiera bł. Karolina Kózkówna, patronka KSMu.

Za życzliwość podczas naszego pielgrzymowania dziękujemy krakowskim Siostrom Felicjankom oraz Ojcom Karmelitom, z których uprzejmości korzystaliśmy! Ufamy, że kroczenie po papieskich śladach pozostawi także niezapomniane ślady w naszych sercach!