Październik – miesiąc Różańca Świętego

Zapraszamy wszystkich parafian,
a w szczególności młodzież przygotowującą się
do sakramentu bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne
                    na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00,                       a w niedziele po mszy świętej o godz. 11.30

Październik to niezwykły miesiąc. Miesiąc poświęcony Maryi.  Poprzez uczęszczanie i odmawianie różańca łączymy się duchowo z Matką Jezusa-pośredniczką wiary. Razem z Nią trwamy w modlitwie, kontemplując Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Różaniec jest prostą modlitwą, jednocześnie doskonałą pod każdym względem. Człowiek włącza się w nią nie tylko przez ciało, duszę,  głos, ale także przez umysł i serce. W modlitwie tej uzupełniają się i łącza wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienia, pochwalna, błagalna, wstawiennicza i dziękczynna.

Podczas wszystkich objawień w Fatimie Matka Boża prosiła dzieci, aby codziennie odmawiały różaniec.  „Módlcie się, módlcie się wiele – prosiła Matka Najświętsza…”

 Św. Jan Paweł II o modlitwie różańcowej pisał: „Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.” 

Poświęćmy nasze prośby i błagania za wstawiennictwem Najświętszej Maryi,  odmawiając modlitwę różańcową, nie tylko w październiku, miesiącu Maryjnym, ale przez cały czas.