Pomóż duchowo i materialnie Ukrainie!

W niedzielę 27 lutego, jak i Środę Popielcową 2 marca, będzie po Mszach świętych przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Ponadto, od poniedziałku 28 lutego do czwartku 3 marca będziemy w kościele parafialnym o godz. 19.00 sprawować Mszę św. z prośbą o pokój na Ukrainie

**************************************************************************

1) Od poniedziałku 28 lutego w starym przedszkolu w Bełżcu, przy ul. Rzeszowskiej 77 od 9.00 do 18.00 oraz

2) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej z Bełżca I przy ul. Lwowskiej w niedzielę 27.02 i poniedziałek 28.02 od godz. 16.30 do 18.30

można składać także dary materialne: artykuły spożywcze, gotowe posiłki dla dzieci (słoiczki, deserki), środki higieniczne, szczoteczki, pasty do zębów, mydło, pampersy, bandaże, podpaski, tampony, papier toaletowy, herbatę, kawę w saszetkach, soczki w kartonikach, zupki instant, inne niepsujące się jedzenie gotowe do szybkiego podgrzania, mleko modyfikowane, preparaty antybakteryjne, termosy, jednorazowe sztućce (kubeczki piankowe), nowe koce, maty termiczne, poduszki, śpiwory, karimaty, ręczniki itp.

Planowane jest w najbliższym czasie utworzenie punktu recepcyjnego w miejscowej hali sportowej dla uchodźców z Ukrainy, czyli głównie matek i ich dzieci. Część z tych darów zostanie przekazana właśnie dla nich. Gorąco zachęcamy do udziału w zbiórce oraz dziękujemy serdecznie osobom, które już wspomogły akcję. Bądźmy solidarni.