Rocznica mordu pasażerów Pociągu pod Bełżcem i poświęcenie nowego Krzyża na naszym cmentarzu parafialnym

W Niedzielę 18. czerwca w naszej parafii odbyła się Msza Święta z racji upamiętnienia 73. rocznicy mordu pasażerów Pociągu relacji Bełżec – Rawa Ruska przez bandy UPA. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Proboszcz Stanisław Szałański. Po mszy świętej odbyła się procesja na nasz cmentarz, gdzie modliliśmy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Ksiądz Proboszcz dokonał także poświęcenia nowego Krzyża na naszym cmentarzu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

(fot. Teresa Sycz)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”20″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]