Święto Niepodległości w Bełżcu

Dzień 11 listopada 2018 r., a zatem setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, był obchodzony w naszej gminie i parafii bardzo uroczyście. O godz. 12.00 zabrzmiał w naszym kościele Mazurek Dąbrowskiego. Po jego odśpiewaniu, Ksiądz Proboszcz Stanisław Szałański sprawował uroczystą Eucharystię w intencji naszej Ojczyzny. W kazaniu przywoływał liczne historyczne fakty, mówiące o roli Kościoła w odzyskaniu przez Polskę wolności. Następnie, miał miejsce montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez młodzież naszej szkoły, pod kierunkiem p. Agaty Okoń. Tuż po nim, w uroczystym pochodzie z wielką biało-czerwoną flagą,  przeszliśmy przez naszą miejscowość do kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, obok której usytuowano tablicę upamiętniającą pobyt w Bełżcu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Została ona uroczyście odsłonięta przez przedstawicieli naszej gminy oraz poświęcona przez Księdza Proboszcza. Po przemówieniu Pana Wójta, złożono pod tablicą kwiaty i wieńce.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej z Hrebennego oraz liczni mieszkańcy naszej parafii, co świadczy o naszym wyjątkowym przywiązaniu do wartości religijnych i patriotycznych.