Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

13 maja w naszym kościele parafialnym podczas Mszy św. o godz. 10.00, grupa 36 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok pod opieką Siostry Julianny Zając. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie Ksiądz Proboszcz Stanisław Szałański powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Po procesyjnym wejściu do świątyni, rozpoczęła się uroczysta Msza św., podczas której dzieci po raz pierwszy w pełni mogły w niej uczestniczyć. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz. Na zakończenie, dzieci i rodzice podziękowali Siostrze Juliannie za przygotowanie ich do Pierwszej Komunii Świętej, oraz Księdzu Proboszczowi za udzielenie dzieciom tego sakramentu i duchową troskę.