Uroczystość religijno-patriotyczna przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa

17 września b.r., jak każdego roku, mieszkańcy naszej parafii zebrali się przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby modlić się w intencji naszej Ojczyzny w kolejną rocznicę napaści sowieckiej na Polskę. Mszy św. przewodniczył Ksiądz Proboszcz Stanisław Szałański, który w swojej homilii podkreślał rolę daru wolności, o który tak wytrwale walczyli nasi przodkowie. W uroczystości wzięły także udział władze gminy, Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bełżcu oraz Gminnego Ośrodka Kultury oraz liczna grupa harcerzy z 23. Drużyny Harcerskiej Ekoharce z Bełżca. Po Mszy św., przy pomniku 42 Bohaterów Batalionu Specjalnego 73 PP Grupy Fortecznej Armii Kraków, zostały złożone wieńce i znicze.

Kolejna uroczystość patriotyczna w tym miejscu odbędzie się 11 listopada, a więc w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, kiedy zostanie uroczyście i poświęcona tablica upamiętniająca pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bełżcu w 1921 roku.