Uroczystość Wszystkich Świętych

We środę 1. listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominaliśmy wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła. W naszej parafii sprawowaliśmy Mszę świętą w intencji wszystkich zmarłych parafian, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Następnie udaliśmy się z procesją na cmentarz, i w pięciu stacjach modliliśmy się za zmarłych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

(fot. Teresa Sycz)