Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25. grudnia o północy uroczystą „Pasterką” rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Szałański, a homilię wygłosił ks. Wikariusz Mateusz Maksim. Nasza obecność na pasterce jest jakby odpowiedzią na wezwanie Aniołów, którzy oznajmiają pasterzom: „dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.” (Łk 2, 11). Teraz wspominamy te wydarzenie sprzed dwóch tysięcy lat, jednak nie możemy zapomnieć o tym, że Chrystus chce narodzić się na nowo w każdym ludzkim sercu. I to, czy mu na to pozwolimy, zależy tylko od nas! 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]