Zmagania naszych ministrantów na Diecezjalnej Olimpiadzie Sportowej

18 czerwca b.r. szesnastoosobowa reprezentacja naszych ministrantów wzięła udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w naszej zamojskiej Katedrze, której przewodniczył Rektor Diecezjalnego Seminarium Duchownego, ks. dr Jarosław Przytuła. Po niej, w radosnym marszu przeszliśmy na obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Najbliżej sukcesu byli ministranci klas V-VI, którzy po rozgromieniu swoich kolegów z Horyszowa Polskiego, ulegli ministrantom z Lipska k. Zamościa, aktualnym podopiecznym księdza Sławka Zawady. 😉

Przegrana w rzutach karnych z reprezentacją z Dołhobyczowa pozbawiła naszych możliwości gry o trzecie miejsce.

Po zakończeniu rozgrywek. wzmocnieni wizytą w zamojskim McDonaldsie, wróciliśmy do domów, pełni nadziei na puchary już na przyszłorocznej olimpiadzie.