Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2022

Umiłowani Diecezjanie, Drodzy Goście,

Gdy Bóg daje nam łaskę świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz witania Nowego Roku Pańskiego 2022, z sercami przepełnionymi wielką radością i mocną nadzieją spieszymy, by jako Biskupi Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pozdrowić Was i złożyć świąteczne oraz noworoczne życzenia.

Niech czas wspólnych celebracji eucharystycznych, rodzinnych spotkań z łamaniem się opłatkiem i śpiewem kolęd oraz osobistej refleksji nad Miłością Boga objawioną w Zbawicielu przychodzącym na świat, przyniesie Wam pokój serca, umocnienie w wierze oraz pociechę i pokrzepienie na drogach życia, tak często zacienionych dziś przez lęk, niepewność oraz brak nadziei.

Stajemy przy Was z modlitwą oraz pasterskim błogosławieństwem na dalszą pielgrzymkę wiary w nowy czas, który pod opieką Bożej Opatrzności chcemy razem z Wami przeżywać, podejmując nowe wyzwania stające przed Kościołem oraz naszą Ojczyzną.

Zapraszamy Was na wspólną drogę zaufania Bogu, zawierzenia się Matce Odkupiciela – Świętej Bożej Rodzicielce oraz Świętemu Józefowi, abyśmy potrafili okazywać sobie dobro, słuchać się nawzajem, zgodnie z przesłaniem synodalnym papieża Franciszka oraz odczytując coraz głębiej chrześcijańskie powołanie dawać światu odważne i radosne świadectwo o Miłości Ojca przezwyciężającej wszelki lęk i odnawiającej oblicze Ziemi.

Niech Boża Dziecina Wam błogosławi!   Radosnych Świąt!  Szczęśliwego Nowego Roku!

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

† Mariusz Leszczyński
Biskup Pomocniczy