I Niedziela Adwentu 27 XI 2016 r.

 1.Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Nowy Rok liturgiczny pod hasłem,, Idźcie i Głoście” oraz Adwent – czas który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00 – w czasie której  poświęcimy opłatki wigilijne i zwyczajem lat ubiegłych prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu po rodzinach naszej parafii. Uroczysta Suma o 12.00 podczas, której ks. Biskup Mariusz Leszczyński dokona poświęcenia odnowionego ołtarza w naszym kościele, jak również z racji Jubileuszu 25 rocznicy święceń kapłańskich ks. Proboszcza i kolegów z rocznika święceń – będzie to uwieńczenie tego jubileuszu i podziękowanie za te lata kapłaństwa. Zachęcamy wszystkich do udziału w Tej Mszy św! Msza popołudniowa o 16.00.  Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 8.00.

 2.W najbliższym tygodniu

-od jutra Msze św. roratnie po wypominkach o godz. 17.00 a od czwartku roraty o godz.17.00. Zachęcamy do udziału w roratach. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami i serduszkami dobrych postanowień.

-We wtorek- Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego.

-W środe – Święto Św. Andrzeja Ap. Kończymy wypominki.

-W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca .

-W piątek – pierwszy piątek miesiąca- chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 16.30, o 17.00 Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

-W sobotę –Św. Franciszka Ksawerego i  pierwsza sobota miesiąca. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z racji ich nowenny przed I komunią św. 

3.W najbliższą – Niedzielę – pierwszą miesiąca – adoracyjną i II-Adwentu, w naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Sumy o 11.30. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. z racji Dnia Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie zbiórka do puszek na ,,Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Taca przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki.
  1. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę