Niedziela Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017

1. W dzisiejszą N-dz –Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Porządek Mszy św.: rano – 8.00, Suma o godz. 11.30 , wieczorna o 16.00 . Na wyjazdach – Brzeziny – 8.00, Chyże i Żyłka o 10.00. W dzisiejszą niedzielę kończy się czas komunii św. wielkanocnej. W parafii Łaszczówka odpust – Suma odpustowa o godz. -12.00. W dzisiejszą niedziele w wielu miastach organizowane są marsze w obronie rodziny i życia. W Zamościu marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Św. Krzyża o godz. 10.30 i zakończy na Rynku Wielkim. Zachęcamy do udziału.

2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu – Nabożeństwa Czerwcowe.
– Jutro – przypada 18 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Zamościu. W Katedrze Zamojskiej III Diecezjalny Dzień osób z niepełnosprawnością. Msza św. o godz. 10.00
– We wtorek -Wsp. Św. Antoniego Padewskiego prez. dK. O godz. 15.30 w Chyżach przy kaplicy Św. Antoniego Msza św. w int. Parafian z Chyż o urodzaje i szczęśliwe zbiory. W kościele parafialnym po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego i Nabożeństwo Czerwcowe.
– W środe – Wsp. bł. Michała Kozala bp,m
– W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej Parafii Msze św. w kościele parafialnym: rano – 8.00, o godz.- 10.00 –główna Msza św. podczas której będziemy się modlili również w int. Parafian z ulicy Świerczewskiego o szczęśliwe zbiory i o urodzaje, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o ich przygotowanie tradycyjnie tam gdzie były zawsze ustawiane a dzieci prosimy o sypanie kwiatów. Próba sypania kwiatów w środę o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w procesji jak również w Oktawie Bożego Ciała! Msza św. popołudniowa o godz. 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny o 8.00, Chyże i Żyłka o 14.00
– W sobotę – Wsp. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, z.

3. W najbliższą N-dz – XI zwykłą porządek Mszy św.w kościele parafialnym normalny. Suma o godz. 11.30 będzie odprawiona w intencji pomordowanych z racji upamiętnienia ,,73 rocznicy mordu pasażerów pociągu pod Bełżcem” Po Mszy św. udamy się w procesji na cmentarz i tam złożenie zniczy i kwiatów przy ich grobach oraz poświęcenie nowego krzyża. Na wyjazdach: Brzeziny – 8.00, Żyłka i Chyże – 10.00. W parafii Jeziernia odpust ku czci Św. Antoniego Padewskiego. Suma odpustowa o godz. 12.00

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w sobote na 9.00 prosimy kolejne rodziny
5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.