Ogłoszenia duszpasterskie – 14 listopada 2021

1.W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po Sumie i na wyjazdach wypominki. Taca przeznaczona na nasze WSD. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. puszka na ,,Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

2.W najbliższym tygodniu: różaniec wypominkowy o 17.00, i po jego zakończeniu Msza święta.
– w poniedziałek swoje imieniny obchodzi s. Alberta, zakrystianka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jej intencji jutro na Mszy św.
-We wtorek- Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego.
-W środę – Wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
-W czwartek – Rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Zamościu. W czwartek, po Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu w intencjach diecezji.
Również w czwartek o 21.30 w Katolickim Radiu Zamość audycja „Króluj nam Chryste”, przygotowana przez ministrantów naszej parafii. Zachęcamy do wysłuchania.
-W piątek – po Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
-W sobotę – Wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

3.W najbliższą niedzielę- Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata i ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.- w naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym normalnie: o godz. 8.00 w int. Kolejarzy, emerytów i rencistów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy naszej parafii. Suma o 11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz migrantów.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: p. Martę Berbecką, p. Martę Skibę, pp. Niedużaków, p. Stanisławę Marek, p. Bożenę Czerkawską, p. Jana Zatorskiego, p. Józefa Czerkawskiego, p. Krzysztofa Gmocha, p. Bartłomieja Gocha, p. Barbarę Styczyńską, p. Alinę Przednowek, p. Andrzeja Czachora, pp. Pudełków, p. Marcina Bzowskiego

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. W zakrystii są do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość po 6 zł oraz ścienne z wieńcami dożynkowymi po 6 zł. Oraz książkowe rolnicze po – 27zł. Kalendarze parafialne będą do nabycia za tydzień.

6. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustów w ich intencji. Wypominki za zmarłych są w dni powszednie o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św. W niedzielę po Sumie. Wypominki za zmarłych można składać przez cały miesiąc.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół – bezimienna – 300zł, bezimienna- 100 zł. Bóg zapłać!