Ogłoszenia duszpasterskie – 25 kwietnia 2021

1. W dzisiejszą N-dz – Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W kościele parafialnym porządek Mszy św. normalny. Na wyjazdach – Chyże i Żyłka o 10.00. W Brzezinach odpust ku czci św. Wojciecha BM. Suma odpustowa o godz. 12.00. Dziś po Mszy świętej o 16.00 spotkanie dla rodziców osób bierzmowanych.

2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00
-We wtorek – po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
-W czwartek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Chętnych mężczyzn prosimy na 9.00 do pomocy przy wywozie śmieci z naszego cmentarza parafialnego.
-W piątek – Dzień Imienin ks. Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
W piątek o 15.45 spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, rodziców, rodzeństwa,  świadków. Rozpoczniemy ją nabożeństwem pokutnym. Po spowiedzi próba wraz ze świadkami. 
-W sobotę – rozpoczynamy miesiąc maj w którym będziemy wielbić Boga przez pośrednictwo Matki Najświętszej śpiewem litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe będą w dni powszednie po Mszy św. o godz 18.00, w niedziele i święta po Sumie. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach majowych!

3. W najbliższą N-dz V wielkanocną i I miesiąca – Porządek Mszy św. normalny. Taca na nasze WSD. Po Mszy św. o godz.8.00 do Sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po  sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych. Z racji przedednia odpustu Msza św. za zmarłych parafian będzie w kościele parafialnym o godz. 16.00.

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy rodziców osób bierzmowanych.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.

6. Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego, ma przystąpić do święceń prezbiteratu diakon Łukasz Łukasiewicz, wychowanek Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Lublinie. Kto wiedziałby o postępowaniu wymienionego diakona niegodnym powołania kapłańskiego, ma w sumieniu obowiązek powiadomić o tym w najbliższym czasie miejscowego proboszcza lub rektora seminarium.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

1. Adrian Woszczak, kaw. zam Bełżec. Par. tutejsza i Paulina Przytuła, panna, zam. Tomaszów Lubelski. Par. pw. Św. Józefa. Zap. II

2. Piotr Wiśniewski, kawaler zam. w Tomaszowie Lubelskim, par. NSPJ i Jowita Adriana Jaremko, panna zam. w Bełżcu, par. tut. Zap. I