Ogłoszenia duszpasterskie – 29 sierpnia 2021

1.W dzisiejszą niedzielę porządek Mszy św. w kościele parafialnym: 8.00, suma -11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny- 8.00, Chyże- 10.00. W Żyłce odpust ku czci NMP Częstochowskiej- Suma odpustowa o godz. 12.00. Zachęcamy do udziału w odpuście w Żyłce!
2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00
-We wtorek – Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
-W środę przypada 37 rocznica święceń biskupich Biskupa Seniora Jana Śrutwy i 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny. Pamiętajmy o tych rocznicach w naszych modlitwach. O godz. 8.00 Msza św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Spowiedź przed rozpoczęciem roku w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30. Zachęcamy! W środę po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
-W czwartek – I czwartek miesiąca
W piątek– I piątek miesiąca i wsp. Św. Grzegorza Wielkiego, pap. DK. Spowiedź chorych od godz. 9.00. Na wyjazdach w Chyżach i Brzezinach spowiedź od 15.30 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym, spowiedź od 17.00, o godz. 18.00 Msza św – po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, którą zakończymy apelem jasnogórskim. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież z racji rozpoczęcia roku szkolnego.
-W sobotę – pierwsza sobota miesiąca.

3. W najbliższą N-dz – pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Msze św. w kościele parafialnym normalnie: 8.00 – po Mszy św. wystawienie N. Sakramentu i adoracja do sumy, suma – 11.30 – po sumie zmiana tajemnic różańcowych i po południu o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka – 10.00, Brzeziny – 8.00, po Mszach św. na wyjazdach również zmiany tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona będzie na nasze WSD. W całej Polsce i w naszej parafii po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla Afganistanu.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do przygotowania kościoła prosimy Pawła Pępiaka, Andrzeja Pępiaka, Marię Hajduk, Marka Mazurkiewicza, Annę Stefaniec, Adama Surowca, Mariana Brogowskiego, Wiktoa Rogalę, Krzysztofa Brogowskiego, Elżbietę Gmiterek, Szczepana Hajduka, Marię Pizun, Bernadettę Wolanin, Agatę Okoń.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dwie bezimienne- po 200zł
7. W naszej wspólnocie parafialnej posługę rozpoczyna s. Stanisława Mączka, przełożona oraz nowa katechetka w naszej szkole. Witamy.
8. Zachęcamy do włączenia w życie grup parafialnych: we wtorki po Mszy świętej spotyka się Legion Maryi, w środy Krąg Biblijny, w soboty po Mszy świętej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zapraszamy do udziału w spotkaniach.

9. Za dwa tygosdnie, w sobotę, 11 września – Stowarzyszenie ,,Ocalić od zapomnienia” w Brzezinach, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Gmina Bełżec oraz GOK Bełżec zapraszają na uroczystość obchodów 77 rocznicy obrony Brzezin ,,W Hołdzie Bohaterom – ,,Cicha Historia” Uroczystości rozpoczną się Mszą św. polową o godz. 13.00 na placu szkolnym w Brzezinach.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1.Paulina Naklicka, panna zam. w Bełżcu, par tut. i Marcin Łapa, kaw. zam. w Lublinie, par. św. Michała Archanioła. Zap. II.
Damian Lomber kaw. zam. w Narolu. Par. Narol i Kamila Wielgosz cywilnie rozwiedziona zam. w Brzezinach. Par. tutejsza. Zap.I
Artur Czachor kaw. zam. w Bełżcu. Par. tutejsza i Agata Sowa panna zam. w Kopkach. Par. Św. Marcina w Kopkach. Zap.I