Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maja 2021

 1. W dzisiejszą N-dz –Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – przeżywamy uroczystości prymicyjne. Rozpoczną się one przejściem procesji z Księdzem Neoprezbiterem z domu parafialnego do naszego kościoła ok. 11.30. Po powitaniu przez przedstawicieli parafii, ks. Łukasz będzie sprawował Mszę prymicyjną o godz. 12.00. Zachęcamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu. Pozostałe Msze święte w kościele parafialnym: o 8.00 i 16.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o 16.00. Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o 8.00.
  2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu, Nabożeństwa do jutra Majowe i od wtorku Czerwcowe. Zachęcamy do udziału!
  -Jutro – Święto Nawiedzenia NMP. Kończymy Nabożeństwa majowe. Jutro po nabożeństwie majowym, a więc ok. 18.50 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wzmocnić szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.
  -We wtorek- Wsp. Św. Justyna i Dzień Dziecka. Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego i Rozpoczynamy Nabożeństwa Do Serca Pana Jezusa.
  W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej Parafii Msze św. w kościele parafialnym: rano – 8.00, o godz.- 10.00 –główna Msza św. podczas której będziemy się modlili również w int. Parafian z ulicy Rzeszowskiej o szczęśliwe zbiory i o urodzaje, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o ich przygotowanie tradycyjnie tam gdzie były zawsze ustawiane a dzieci prosimy o sypanie kwiatów. Msza św. popołudniowa o godz. 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny o 8.00, Chyże i Żyłka o 14.00.
  -W piątek – I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź w Chyżach i Brzezinach od 16.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30, o 18.00 Msza św. po której będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, procesja Oktawy Bożego Ciała podczas procesji nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 20.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  -W sobotę – Wsp. Św. Bonifacego i I sobota miesiąca. O godz. 9.00 spowiedź przed komunią rocznicową. Próby dzieci rocznicowych w poniedziałek, wtorek i środa o godz. 16.30.
  3. W najbliższą N-dz – X zwykłą i pierwszą miesiąca –  podczas sumy o 11.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać Uroczystość rocznicy I Komunii świętej.  Zmiana tajemnic będzie wyjątkowo po Mszy św. o 8.00, nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną po Mszy o 16.00. Po Mszy św. porannej aż do sumy adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wyjazdach: Brzeziny-8.00, Żyłka o 10.00. W Chyżach: Msza święta przy kaplicy św. Antoniego o 14.00 z prośbą o urodzaje, po niej procesja polna.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę prosimy rodziców dzieci komunii rocznicowej.

⦁ Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.
⦁ Bóg zapłać za ofiary na kościół.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1. Kamil Wielgosz, kaw. zam. w Bełżcu, par. tut. i Marta Sokoleńko, panna zam. w Tomaszowie Lub., par. św. Józefa, zap. II.
⦁ Mateusz Przemysław Lisecki, kaw. zam. w Łubczu, par. Gródek i Magdalena Pizun, panna z Bełżca,  par. tut. Zap. I.