Ogłoszenia duszpasterskie – 6 czerwca 2021

1.W dzisiejszą niedzielę –X zwykłą i pierwszą miesiąca podczas sumy o 11.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać Uroczystość rocznicy I Komunii świętej.  Zmiana tajemnic wyjątkowo po Mszy św. o 8.00, nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną po Mszy o 16.00. Po Mszy św. porannej aż do sumy adoracja Najświętszego Sakramentu. Na wyjazdach: Brzeziny-8.00, Chyże – o 14.00 (Msza przy kaplicy Św. Antoniego o szczęśliwe zbiory i o urodzaje połączona z procesją polną) i Żyłka o 10.00.

2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu nabożeństwa czerwcowe (do czwartku włącznie litanię śpiewamy podczas procesji eucharystycznej). Zachęcamy do udziału!
-Jutro po nabożeństwie czerwcowym, a więc ok. 18.50 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców,  którzy już się zgłosili, jak i nowe osoby.
-We wtorek- Wsp. Św. Jadwigi Królowej po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
-W czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o ich przygotowanie: I- młodzież, II -Legion Maryi, III -Koła Żywego Różańca, IV – Ministrantów, a dzieci prosimy o sypanie kwiatów podczas procesji. Po procesji błogosławieństwo wianków i małych dzieci.
W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek o godz. 16.00 przy kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie Msza św. w intencji Parafian – z ulicy Lwowskiej, Zamojskiej, Wąskiej, Ogrodowej, Polnej, Mickiewicza, Kol. Szalenik, Bloku Sylikatów – o błogosławieństwo Boże, szczęśliwe zbiory i urodzaje. Msza wieczorna normalnie o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwosć od pokarmów mięsnych.
-W sobotę – Wsp. Niepokalanego Serca NMP.  O godz. 16.00 w kaplicy przy ul. Kolejowej będzie Msza św. w intencji Parafian – z ulicy Czarnieckiego i bocznych w stronę Narola – o błogosławieństwo Boże, szczęśliwe zbiory i urodzaje. Msza wieczorna normalnie o 18.00.
3. W najbliższą niedzielę –  XI zwykłą w naszej parafii porządek Mszy św. w kościele parafialnym: 8.00, Suma o godz. 11.30 będzie odprawiona w intencji pomordowanych z racji upamiętnienia ,,77 rocznicy mordu pasażerów pociągu pod Bełżcem”. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Msza św. popołudniowa o godz. 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny- 8.00, Chyże i Żyłka o 10.00. W parafii Jeziernia odpust ku czci Św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 12.00.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na 9.00 prosimy: p. Marka Skowronka, Lucynę Banaś, Marzenę Kowalczuk, Jolantę Banaś, Martę Pępiak, Alicję Niedużak, Jerzego Pępiaka, Danutę Warzochę, Wiesławę Borowską, p. Rudzińską, Katarzynę Mikułowicz, Marię Zawiślak, Annę Kuśmierczak i Marlenę Kuśmierczak.

Bóg zapłać za ofiary na kościół: Róża Rodziców modlących się za dzieci pw. MB Fatimskiej i Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 450zł. – bezimienna – 500zł, ofiara bezimienna – 200zł, bezimienna – 200zł, bezimienna -100zł i bezimienna – 50zł. Bóg zapłać!

Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1. Mateusz Przemysław Lisecki, kaw. zam. w Łubczu, par. Gródek i Magdalena Pizun, panna z Bełżca,  par. tut. Zap. II
2. Sebastian Wielgosz, cywilnie związany. zam. Brzeziny, Par. tutejsza i Agnieszka Skowronek cywilnie związana zam. Chyże, Par. tutejsza. Zap. I.

W przyszłą niedzielę zapraszamy w imieniu organizatorów na Piknik Strażacki,który odbędzie się na Stadionie w Bełżcu od godz. 14.00. W programie: zabawy dla dzieci, pokazy sprzętu strażackiego, loteria fantowa, smaczne przekąski. Dochód z tego wydarzenia będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację strażaka Wiktora Dudzińskiego. Zachęcamy do udziału!