Patriotyczno-religijne uroczystości w Brzezinach

25 maja, w Brzezinach, odbyły się uroczystości upamiętniające 75 –lecie obrony Brzezin, połączone z upamiętnieniem postaci por. Stefana Kobosa. Mszy św. w intencji bohaterskich obrońców wioski przewodniczył w miejscowej kaplicy ksiądz proboszcz Stanisław Szałański. Po jej zakończeniu odsłonięto tablice poświęcone bohaterom tamtego czasu, a następnie odbył się przemarsz na plac szkolny, gdzie odbywały się kolejne punkty uroczystości: wystąpienia zaproszonych gości, w tym Posła RP Sławomira Zawiślaka,  wręczenie odznaczeń osobom zasłużonym, salwa honorowa. Wydarzenie bohaterskiej obrony Brzezin przed napaścią UPA zilustrowała inscenizacja przygotowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Więcej: http://gok.belzec.pl/2019/05/obchody-75-rocznicy-obrony-brzezin-sladami-por-stefana-kobosa-ps-wrzos/.