Tekst błogosławieństwa pokarmów na Niedzielę Wielkanocną (do pobrania)

Tekst błogosławieństwa pokarmów w Niedzielę Wielkanocną

Tekst błogosławieństwa pokarmów (do wykorzystania podczas wielkanocnego śniadania w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego) jest także wyłożony na stolikach i bocznych ołtarzach w naszym kościele.

Zachęcamy do pobożnego przeżycia Triduum Paschalnego i duchowego łączenia się z naszą parafią, a także z Jasną Górą. 

Liturgie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz wielkosobotniej Wigilii Paschalnej o 18.00 w TVP. (transmisja z Jasnej Góry)

Jak modlić się podczas przyjęcia Komunii duchowej?

I Modlitwa podczas Komunii Duchowej. O mój Jezu, wierzę, że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Kocham cię ponad wszystko i pragnę Cię z głębi duszy. Ponieważ nie mogę Cię teraz przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mojego serca. Skoro tylko przyjdziesz, przyjmę Cię i cały zjednoczę się z Tobą. Nie dozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie. Amen.

II Modlitwa podczas Komunii Duchowej. Do Twych stóp, o mój Jezu, upadam i ofiaruję Ci żal mojego skruszonego serca, które się uniża w swojej nicości przed Twoją świętą obecnością. Uwielbiam Cię w Sakramencie Twej miłości, w niewysłowionej Eucharystii. Pragnę Cię przyjąć w tym ubogim mieszkaniu, które ofiaruje Ci moje serce. Oczekując na szczęście płynące z Komunii sakramentalnej, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym ja mógł przyjść do Ciebie. Niech Twa miłość rozpali całe moje istnienie za życia i po śmierci. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham cię. Niech tak się stanie. Amen

Jak pobożnie przeżyć Triduum Paschalne w domu? : Wielki-tydzień-w-trudnym-czasie-