VIII Niedziela Zwykła 26 II 2017 r.

 

  1. W dzisiejszą N-dz VIII zwykłą- porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość i za uzależnionych oraz ich rodzin. W dzisiejszą n-dz w Parafiach naszego Dekanatu jest zbiórka do puszek na pomoc dla chorej Kasi Czok z parafii Jeziernia na, którą wyraził zgodę ks. Biskup Marian Rojek.

 2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 17.00 

-We wtorek – po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.

– W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, by byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (kan. 1252).
Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
W piątki Wielkiego Postu- Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.00, a w niedziele Gorzkie Żale po Sumie. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach!  W Środę popielcową w naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.00. Na wyjazdach: Brzeziny i Chyże- 15.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie głów.
-W czwartek – I czwartek miesiąca.

-W piątek-pierwszy piątek miesiąca- chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź i Droga Krzyżowa w Chyżach i Brzezinach o 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msza św. W kościele parafialnym spowiedź od 16.30, o 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 21.00.

-W sobotę- Wsp. Św. Kazimierza Królewicza i I sobota miesiąca- w czasie Mszy św. będziemy się modlili za dzieci I-komunijne i po Mszy św. pobieranie miar na alby.

4.W najbliższą N-dz I Wielkiego Postu i pierwszą miesiąca-adoracyjną- porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Mszy św. o godz. 8.00 do Sumy adoracja N. Sakramentu. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych.

5.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki.

6.Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę